O chovu žížal

Chov žížal doporučujeme ve vermikompostérech jak zakoupených, tak vlastnoručně vyrobených. Domácí, nebo naše zahradní vermikompostéry jsou vyrobeny tak, aby s co nejmenší námahou likvidovali bioodpad, přitom svému majiteli přinášel hlavně užitek.

Domácí vermikompostování je nejpohdlnější způsob chovu žížal a to jak kalifornských, tak hnojních. Vermikompostér musí být umístěný tam, kde teplota neklesá pod 5°C, nejlépe nad 15 °C, aby účinnost byla co nejvyšší. Takto umístěný chov už jen přikrmujeme, rybáři odebírají svou nástrahu podle potřeby, odebíráme žížalí vodu, kterou využíváme pro hnojení jak pokojových, tak balkónových květin, nebo zeleniny. Potravu v interiérových chovech doporučujeme pouze zbytky ovoce a zeleniny z kuchyně, pro provzdušnění občas můžete vhodit trochu kartónové lepenky. Žížaly si s ní poradí. 

Nepřidáváme mléčné výrobky, živočišný ani rostlinný tuk, citrusy.

Vermikompostování zahradní v našem T - 1  Bezúdržbový chov, především pro hnojní žížaly. Tento chov můžeme umístit kdekoliv na zahradě, po dobrém zakrmení se o něj nemusíme starat několik týdnů, přitom kolonie si bude žít svým životem. Potravu doporučujeme zbytky ovoce a zeleniny z kuchyně, pro provzdušnění občas můžete vhodit trochu kartónové lepenky. Žížaly si s ní poradí. Pokud víme, že se k vermikompostéru nedostaneme několik týdnů proložíme několik vrstev krmení, zbytky posečené trávy - POZOR po tepelném procesu, jinak chov uvaříte - slámu, listí atd. 

T - 1 vyrobí žížalí vody několik desítek litrů za rok. Tento nenahraditelný výrobce čistého ekologického hnojiva může být nenápadně uschován kdekoliv na zahrádce.

Nepřidáváme mléčné výrobky, živočišný ani rostlinný tuk, citrusy.