O žížalách

Hnojní žížaly (Eisenia fetida) jsou našim původním druhem. Jejich úkolem je v přírodě likvidovat biologický odpad rostlinného původu, který je díky žížalám přeměněn na vermikompost. V domácích chovných nádobách vermikompostérech  je funkce žížal podobná jako v přírodě, jen s tím rozdílem, že chov udržujeme v chodu celoročně, žížalám předkládáme biologický odpad přímo z kuchyně. Tento způsob likvidace bioodpadu patří mezi nelevnější a pro životní prostředí nejšetrnější, také díky tomu, že násadu zakoupíte pouze jednou a chov při dodržování základních pravidel nikdy nevymře, neustále se obnovuje. Kromě toho, že bez námahy přízpíváme k ochraně životního prostředí, získáváme zdarma vlastní hnojivo v podobě žížalí vody, nebo vermikompostu.

Naše chovná stanice hnojních žížal  byla vybudována především pro potřeby rybářů, pro které je tento hermafrodit nenahraditelnou návnadou a nástrahou.  

Hnojní žížaly nabízíme v několika variantách:

Krabička 30ks - Jednoduchá průhledná plastová krabička 200ml. Obsahuje minimálně 30 ks ručně vybíraných hnojních žížal, které jsou ve speciálním výživovém substrátu. Krabička neobsahuje hnůj ani jiný původní materiál, žížaly jsou vytříděny. Skladování je nutné v tmavých prostorách v teplotě do 20°C Postačí uzavřená kartónová krabice někde v pokojové teplotě.

Krabička 90 - 300 ks - Krabičky o objemu 0,25 - 1,4l jsme dlouho zkoušeli spolu s výživovým substrátem. Důležitým ukazatelem byla doba po kterou nám žížaly vydrží ve výborné kondici v poměru na počtu žížal a objemu krabičky, která je vybavena víčkem s UV filtrem. Při teplotách do 20°C vydrží minimálně 1 měsíc, nemusí se skladovat ve tmavých prostorách. Krabičky obsahují minimální množství původního chovného substrátu.

Krabička 210 ks special - Množství 210 ks zpravidla připravujeme v krabičkách 0,7 l, ale pro dlouhodoé přechovávání jsme připravili hnojáčky do krabiček 1,4 l a to z toho důvodu,aby vydrželi v dobré kondici co nejdéle. Substrát, do kterého nástrahu ukládáme splňuje vyšší nároky a žížaly vydrží minimálně 2 měsíce a více.  Ideální podzimní balení pro nastávající zimu, kdy živá nástraha  není vždy v prodejnách.

Krabička 400 ks - V této krabičce je poměrně velký počet hnojáčků a předpokládá se, že bude část rychle odebrána. Tento produkt je určený především koncovým zákazníkům, při jeho objednávce bereme  část ceny přepravy na sebe, nebo k nim přidáváme různé, pro rybáře zajímavé akce. Krabičky obsahují minimální množství původního chovného substrátu.

Krabička násada 1,4l - Takové množství slouží k založení menších interiérových vermikompostérů. Hnojáčci jsou vybíráni tak, aby násada obsahovala všechny stádia vývoje žížal a to od kokonů až po dospělce. Krabičky obsahují výživový substrát a poměrně velké množství původního substrátu s žížalama. Při zakládání chovu obsah vysypte do vermikompostéru, nerozhrabávejte a přidávejte potravu.

Násada 60l - Tato násada je určena především pro venkovní vermikompostéry. Obsahuje velké množství výživového a původního substrátu se žížalami ve všech stupních vývoje v plastové nádobě. Při zakládání chovu obsah vysypte do vermikompostéru, nerozhrabávejte a přidávejte potravu.

Krabička 0,5l - Objem žížal v krabičce je minimálně 0,5l a jejich životnost je v takovém objemu maximálně 8 dnů při teplotě skladování 5 - 10°C, v prodeji pouze na dotaz. Nezasíláme na prodejny.

Nikdy Hnojní žížaly neskladujte v ledničce!

http://www.proryby.cz/produkty/hnojni-zizaly-ziva-nastraha/13-0-0-0-0

http://www.proryby.cz/produkty/hnojni-zizaly-chov-a-potrava-/33-0-0-0-0

http://www.proryby.cz/produkty/hnojni-zizaly-produkty/121-0-0-0-0

 

 

 

 

Fotografie