O nás

Začínali jsme jako chovatelé žížal pro sebe a nejbližší kolegy rybáře, kteří neměli tu možnost si tuhle vynikající nástrahu zajistit. V r. 2000 vznikl první vermikompostér, kde se odchovávalo několik set hnojních žížal, v roce 2006 již zásobujeme žížalami rybáře a prodejny v našem nejbližším okolí. Dnes zásobujeme  prodejny v celé České republice,  litry živé návnady odebírají závodní družstva feeder a plavané, včetně reprezentace, zásobujeme závodní družstva i v okolních státech. V průběhu této mnohaleté chovatelské praxe jsme zlikvidovali několik set tun bioodpadu, jak zahradního, tak odpadu zelinářské výroby. Vyrobili jsme velké množství vermikompostu, který je využíván v naši zemědělské minivýrobě.

Tato 15 let dlouhá praxe nám ukázala nový směr a možnost se rozvinout v oblasti likvidace bioodpadu, pomocí kalifornských žížal s využití vermikompostéru.  Vermikompostéry jak interiérové, tak i zahradní které sami vyrábíme nebo dovážíme, podléhají našim testovacím nárokům, snažíme se vyvinout jednoduché a praktické chovné nádoby, ve kterých se žížalám bude dařit, přitom majiteli přinese radost a užitek, s minimální námahou.

Vermikompostování je pro životní prostředí prospěšné, využívá po tisíciletí vyzkoušený model, který jsme jen trochu upravili a přizpůsobili lidem.

Proto jsme se rozhodli, že tohle se nám líbí a touhle cestou půjdeme dál………….

Manželé Tomečkovi